KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13242069
*
nr 1324 2069
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 20:54:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 21:02:37
1
1.000 kr
4/5 20:10:03
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin bohuslän bränningar vid gluppö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55
*
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
nr 1324 2069
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 21:02:37 | 1 | 1.000 kr |
4/5 20:10:03 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin bohuslän bränningar vid gluppö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55